II edycja Amago Cup już za nami
2012-02-05
II edycja Amago Cup już za nami

Ruch Chorzów zwyciężył w II edycji Halowego Turnieju "AMAGO CUP" o Puchar Prezesa Firmy Amago, który zorganizowaliśmy minionej soboty w libiąskiej hali. Do rywalizacji stanęło 8 drużyny, w tym dwie ekipy naszych wychowanków. Górnik Libiąż I radził sobie całkiem dobrze i po niezwykle emocjonującym ostatnim meczu grupowym ze Szczakowianką rzutem na taśmę wygrał grupę i awansował do najlepszej czwórki turnieju. W półfinale, a potem także w meczu o III miejsce zabrakło niestety szczęścia, bo oba pojedynki nasza drużyna przegrała po rzutach karnych. Także karne decydowały o wyniku w meczu finałowym, gdzie Ruch Chorzów pokonał Krakusa Nowa Huta.

Wszystkie 8 drużyn wyjechało z Libiąża z pucharami, dodatkowo trzy najlepsze ekipy otrzymały medale. Ponadto każdy z 96 zawodników turnieju otrzymał paczkę posiłek w trakcie turnieju. Wręczono też nagrody indywidualne, które trafiły do następujących osób:
"Król strzlców" - Maciej Woźniak (Ruch Chorzów)
Najlepszy zawodnik - Patryk Różniatowski (Krakus Nowa Huta)
Najlepszy bramkarz - Kacper Hoła (Unia Oświęcim)
"Król dryblingu" - Szymon Miziołek (Górnik Libiąż I)
"Król żonglerki" - Robert Orzeł (Futsal Węgierska Górka)

Podczas turnieju odbył się także zapowiadany finał akcji "Poda(ru)j piłkę", podczas którego dziękowaliśmy wszystkim fundatorom piłek dla naszych wychowanków. Przypominamy, że od września 2011 roku uzbieraliśmy 91 piłek (celem jest 100 więc zbieramy dalej!). Fundatorzy, którzy przybyli na halę na miejscu podpisali zakupione piłki i oficjalnie wręczyli je naszym wychowankom. Ten profesjonalny sprzęt treningowy marki SELECT z pewnością długo będzie służył naszej Szkole.
Szczegóły akcji "Poda(ru)j piłkę" oraz dotychczasowa lista darczyńców znajduje się TUTAJ.

DSC03401-4000.jpg

Podczas turnieju miała też miejsce miła uroczystość wręczenia upominków osobom i podmiotom wspiarającym działalność Szkoły Piłkarskiej od samego początku jej istnienia. I tak koszulkę oraz szalik "Górnika Libiąż" otrzymał Burmistrz Libiążą Jacek Latko, natomiast okazjonalny grawer Prezes Firmy Amago - Pan Marek Wiącek (w jego imieniu wyrónienie odebrał Dyrektor firmy - Piotr Klupa).

Wyniki turnieju AMAGO CUP:

Mecze grupowe
9:00  GóRNIK LIBIĄŻ I –  FUTSAL WĘGIERSKA GóRKA  2:0
9:15  SZCZAKOWIANKA JAWORZNO – UNIA OSWIĘCIM  1:1
9:30  GóRNIK LIBIĄŻ II – KRAKUS NOWA HUTA  0:2
9:45  PIAST SKAWINA – RUCH CHORZóW  0:2
10:00  GóRNIK LIBIĄŻ I – UNIA OSWIĘCIM  0:1
10:15  SZCZAKOWIANKA JAWORZNO –  FUTSAL WĘGIERSKA GóRKA  5:0
10:30  GóRNIK LIBIĄŻ II – RUCH CHORZóW  0:2
10:45  KRAKUS NOWA HUTA – PIAST SKAWINA  1:0
11:00  UNIA OSWIĘCIM –  FUTSAL WĘGIERSKA GóRKA  0:0
11:15  SZCZAKOWIANKA JAWORZNO – GóRNIK LIBIĄŻ I  0:1
11:30  KRAKUS NOWA HUTA – RUCH CHORZóW  2:1
11:45  PIAST SKAWINA – GóRNIK LIBIĄŻ II  0:0

Końcowa kolejność w grupach
Grupa A:
1. GóRNIK LIBIĄŻ I   6 pkt (bramki 3:1)
2. UNIA OSWIĘCIM  5 pkt (bramki 2:1)
3. SZCZAKOWIANKA JAWORZNO  4 pkt (bramki 6:2)
4. FUTSAL WĘGIERSKA GóRKA  1 pkt  (bramki 0:7)

Grupa B:
1. KRAKUS NOWA HUTA  9 pkt (bramki 5:1)
2. RUCH CHORZóW  6 pkt (bramki 5:2)
3. PIAST SKAWINA  1 pkt (bramki 0:3)
4. GóRNIK LIBIĄŻ II  1 pkt (bramki 0:4)

Mecze eliminacyjne o V miejsce
SZCZAKOWIANKA JAWORZNO - GóRNIK LIBIĄŻ II  2:0
FUTSAL WĘGIERSKA GóRKA - PIAST SKAWINA  2:0

Mecz o VII miejsce
GóRNIK LIBIĄŻ II - PIAST SKAWINA 0:0 (karne 4:3)

Mecz o V miejsce
SZCZAKOWIANKA JAWORZNO - FUTSAL WĘGIERSKA GóRKA  1:0

Półfinały
GóRNIK LIBIĄŻ I - RUCH CHORZóW 1:1 (karne 0:2)
UNIA OŚWIĘCIM - KRAKUS NOWA HUTA  0:1

Mecz o III miejsce
GóRNIK LIBIĄŻ I - UNIA OŚWIĘCIM 2:2 (karne 1:2)

Finał
RUCH CHORZóW - KRAKUS NOWA HUTA 0:0  (karne 2:1)

Składy naszych drużyn
Górnik Libiąż I: Dawid Mąsior, Jakub Jagoda, Maciej Mąsior, Szymon Miziołek, Wiktor Bil, Łukasz Znaleźniak, Filip Nowak, Łukasz Nowak, Mateusz Kosowski, Łukasz Bogacz, Kamil Iwanek (trener Bartłomiej Kosowski)
Górnik Libiąż II: Wojciech Łoziński, Dawid Cudak, Antoni Wątroba, Dawid Gębala, Kacper Jurkiewicz, Kamil Piegzik, Jan Kosowski, Jan Marchewka, Jakub Jaskot, Wiktor Wójcik, Dominik Wilczak, Szymon Wiśniewski (trener Bartłomiej Kosowski)

Fotorelację z turnieju zobaczyć można tradycyjnie w naszej GALERII.

Zarząd Szkoły Piłkarskiej serdecznie dziękuje wszystkim podmiotom i osobom (w tym wolontariuszom), które wsparły organizację turnieju Amago Cup, a w szczególności sponsorom Szkoły: Firmom - Amago, Access Control, Optimum, Fibor, Restauracja Nata, Kroppa oraz Urzędowi Miejski w Libiążu, a także panu Zdzisławowi Kazienko za dokumentację fotograficzną.