Zagłębie zwycięża, Libiąż trzeci, 2823,23 zł dla Kubusia
2011-12-11
Zagłębie zwycięża, Libiąż trzeci, 2823,23 zł dla Kubusia

Zagłębie Sosnowiec zwyciężyło w 3 edycji Piłkarskiego Turnieju Orlików "Barbórka Cup" o Puchar Prezesa PKW S.A., który w dniu wczorajszym zorganizowała nasza Szkoła. Goście z Sosonowca w finale okazali się lepsi od Hutnika Kraków po rzutach karnych. Nasze dwie drużyny finiszowały odpowiednio na 3 i 7 miejscu, podtrzymana została zatem passa zdobywania podium w tych rozgrywkach we własnej hali. Nie mniej ważna od emocji sportowych była w tym dniu akcja charytatywna na rzecz chorego 4-letniego Kubusia Stachury, dla którego zbieraliśmy pieniądze do puszek i licytowaliśmy gadżety z autografami sportowców. Miło nam poinformować, że nasza akcja prowadzona wspólnie z Fundacją Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy przyniosła w sumie kwotę 2823,23 zł, która przekazana została rodzinie Kubusia.

Wracając do zmagań piłkarskich, w zawodach wzięło udział 8 drużyn, które podzielone zostały na 2 grupy. Po pierwszym, grupowym etapie przeszedł czas na półfinały, gdzie zaczęły się prawdziwe emocje. I właśnie w półfinale Górnik Libiąż I zmierzył się z Hutnikiem Kraków, gdzie po regulaminowym czasie był remis 2:2. O awansie do finału decydowały więc rzuty karne, a te lepiej wykonywali gracze Hutnika i to oni zagrali później o złoto. Naszym wychowankom pozostało wywalczyć medale brązowe, co też się udało po pokonaniu Piasta Gliwice 2:0.

Wyniki turnieju:

2. Zagłębie Sosnowiec  6 pkt, 6:2
3. Rekord Bielsko-Biała  4 pkt, 3:3
4. Górnik Libiąż II  0 pkt, 0:9

Mecze eliminacyjne o miejsca 5-8:
MOKSiR Chrzanów - Górnik Libiąż II 2:1
Albertus Kraków - Rekord Bielsko-Biała 0:6

Mecz o miejsca 7-8:
Górnik Libiąż II - Albertus Kraków 2:1

Mecz o miejsca 5-6:

MOKSiR Chrzanów - Rekord Bielsko-Biała 0:0 (5:4 w karnych)

Półfinały:
Górnik Libiąż - Hutnik Kraków 2:2 (1:2 w karnych)
Zagłębie Sosnowiec - Piast Gliwice 0:0 (2:0 w karnych)

Mecz o 3 miejsce:
Górnik Libiąż - Piast Gliwice 2:0

Finał:
Zagłębie Sosnowiec - Hutnik Kraków 0:0 (2:1 w karnych)

Skład naszych drużyn:
Górnik Libiąż I - Eryk Bochenek, Wojciech Grudziński, Maciej Grudziński, Damian Wilczak, Jakub Szumniak, Aleksander Potoczny, Piotr Ślósarz, Kacper Łaski, Hubert Armatys, Piotr Kazienko (trener Hubert Szumniak)
Górnik Libiąż II - Jacek Jamróz, Michał Ptasiński, Dawid Celmer, Emil Hoffmann, Bartosz Pawlas, Mateusz Dzik, Kacper Poznański, Dawid Szczelina, Mateusz Wojtas, Mateusz Węgorek (trener Jakub Korba)

Królem strzelców został Wojciech Kamiński z Piasta Gliwice, królem dryblingu Wojciech Grudziński z Górnika Libiąż I, królem żonglerki Maciej Marek z Rekordu, najlepszym bramkarzem Mateusz Popczyk z Zagłębia, a najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Damiana Wilczaka z Górnika Libiąż I.

Każda z 8 drużyn otrzymała puchar, trzy najlepsze drużyny komplety medali, a każdy uczestnik turnieju (około 120 dzieci) dostał dużą torbę na sprzęt sportowy. Były też statuetki za indywidualne osiągnięcia. Ponadto dla wszystkich drużyn przygotowaliśmy posiłek w postaci pizzy, napojów i owoców.

Końcowa kolejność drużyn w turnieju:
1. Zagłębie Sosnowiec
2. Hutnik Kraków
3. Górnik Libiąż I
4. Piast Gliwice
5. MOKSiR Chrzanów
6. Rekord Bielsko-Biała
7. Górnik Libiąż II
8. Albertus Kraków

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla następujących osób i instytucji za wsparcie rzeczowe i finansowe Turnieju:
Południowy Koncern Węglowy S.A. – Grupa Tauron, Firma „AMAGO”, Urząd Miejski w Libiążu, Firma Access Control, Firma "Fibor" - sprzedaż węgla, Kroppa.pl, Restauracja „NATA”, Firma „OPTIMUM”, Skład Opału „KLAUDIA”, FHU Michał Totoń, Firma Transportowa Adam Zając, Firma Walko, ZZ Ratowników Górniczych ZG „Janina”, NSZZ "Solidarność", ZZ Kadra, NSZZ Pracowników ZG Janina, Libiąskie Centrum Kultury, „Gazeta Krakowska”.
Ponadto dziękujemy Pani Magdalenie Grudzińskiej za opiekę medyczną oraz pozostałym rodzicom i wszystkim sympatykom za pomoc w organizacji turnieju.

Serdecznie dziękujemy ponadto wszystkim, którzy wykazali się ofiarnością i wsparli naszą zbiórkę pieniędzy. Mamy tu na myśli darczyńców oraz podmioty i osoby, które przekazały gadżety na aukcję: Agencja BMG-SPORT - która przekazała kilkadziesiąt gadżetów z autografami sportowców, kibice "Janiny" Libiąż - którzy przekazali szaliki oraz Damian Wilczak - który przekazał własną piłkę.

Rekordowe w tym dniu licytacje:
- koszulka Legii Warszawa z autografem Jakuba Rzeźniczaka - 410 zł
- Piłka z repliką podpisu Wayna Rooneya - 400 zł
- Piłka z autografami piłkarzy Wisły Kraków - 250 zł
- Koszulka meczowa Wisły Kraków - 200 zł
- Zdjęcie z autografem Łukasza Piszczka - 120 zł
(w sumie licytowano ponad 100 gadżetów podzielonych na 16 pakietów)

Relacja foto z turnieju już niebawem będzie dostępna w naszej GALERII.