Aktualności
Logo
IV miejsce w finale Deichmanna!
2011-06-22

Doskonałe czwarte miejsce przywieźli nasi wychowankowie z rocznika 2000 i młodsi w finale wojewódzkim turnieju o Puchar firmy Deichmann, który to odbył się w minioną niedzielę. Nasi zawodnicy, grający pod szyldem Litwy, już wcześniej wygrali swoją grupę i własnie w niedzielę zmierzyli się z najlepszymi drużynami w systemie pucharowym. I tak w 1/16 finału z kwitkiem odprawili Węgry, wygrywając 6:0, w 1/8 finału wygrali z Rosją 3:0, w ćwierćfinale pokonali Azerbejdżan 2:1 i dopiero w finale musieli uznać wyższość San Marino - porażka 2:0. W meczu o 3 miejsce nasza drużyna przegrała z Bośnią i Hercegowiną 0:4, ale i tak do domu wracała bardzo zadowolona i z medalami. Co więcej, królem strzelców całego wojewódzkiego finału został Patryk Plewka - zdobywca 29 bramek. Dodatkowo Patryk Kosowski z Libiąża wylosował nadrodę - zdjęcie Wisły Kraków z autografami zawodników.

Medale i dyplomy naszej drużynie wręczali m.in. Radosław Sobolewski i Brazylijczyk Cleber - odpowiednio: były i obecny zawodnik Wisły Kraków. Warto odnotować, że nasza drużyna, jako jedna z niewielu nie miała w składzie dziewczynki, a przepisy turnieju mówią, że jeśli ma się w składzie dziewczynkę, to można do gry desygnować jednego zawodnika więcej. Wobec tego nasza drużyna większość meczów musiała grać w osłabieniu (z wyhjątkiem meczu z Azerbejdżanem)! Ty większe brawa dla naszych reprezentanów.

Co ważne, w finale wojewódzkim zaprezentowała się także nasza drużyna z rocznika 2002 grająca pod szyldem Holandii, która przebrnąć zdołała (po zwycięstwie z Rumunią 1:0) do 1/8 finału. Tam jednak uległa Norwegii 1:2 i pożegnała się z zawodami.