Tłum na spotkaniu ze skoczkami
2011-04-12
Tłum na spotkaniu ze skoczkami

Początek kwietnia przyniósł naszym wychowankom miłą niespodziankę. Oto bowiem na spotkanie z nimi do Libiąża przyjechali dwaj Reprezentanci Polski w skokach narciarskich - Dawid Kubacki i Krzysztof Miętus. Wizyta ta zorganizowana została w ramach cyklicznych spotkań ze znanymi sportowcami (dotychczas gościliśmy już piłkarzy: Arkadiusza Głowackiego, Rafała Boguskiego i Konrada Gołosia) i miała charakter konferencyjny. Dzieci, których zgromadziło się w sali LCK ponad 60, zadawały wiele pytań dot. kariery skoczków narciarskich. Pytały m.in. o odczucia skoczka podczas lotu, stres przed startem, formę i częstotliwość treningu. Nasi goście opowiadali też np. o tym, jak rozpoczynali swoje kariery i jakie mają sportowe cele na najbliższe sezony. Po zakończonej pogadance przyszedł czas na wspólne zdjęcia i autografy. Każde z dzieci wzięło udział także w loterii fantowej, w której dla każdego znalazła się nagroda. Te główne stanowiły: oryginalna koszulka skoczka z zawodów w Zakopanem, czapeczki, smycze i karty autografowe zawodników. Po spotkaniu ze sportowcami nasi mali piłkarze udali się do kina, gdzie zobaczyli bajkę pt. "Safari". Na kolejne spotkania z gwiazdami sportu będziemy zapraszać już niebawem... .

Zdjęcia ze spotkania dostępne są już w naszej GALERII.