Zgodnie z zapowiedzią uwzględnioną w informacji dotyczącej nagród dla najlepszych uczniów i najbardziej zaangażowanych w treningi dzieci (chodzi o wyjazd do Dortmundu), przypominamy, że od dnia 1 marca br. rozpoczynamy liczenie obecności na treningach naszych wychowanków. Dotyczy to grup i dzieci, które mają szansę wygrać tegoroczną Nagrodę BMG-SPORT, tzn. dzieci z grup 1999 do 2003. Od marca obowiązek prowadzenie dokładnej ewidencji spoczywał będzie na trenerach poszczególnych grup. Dla Państwa lepszej przejrzystości co jakiś czas (najpewniej do 2 miesiące) opublikujemy na naszej stronie wykaz liczbowy odbytych treningów przez poszczególne dzieci (można będzie zweryfikować, czy wszystko się zgadza).
Ku końcowi zbliżają się już prace nad regulaminem udziału w naszej Akcji i opublikujemy go najpewniej do połowy marca. Tymczasem, uprzedzając niektóre pytania dotyczące obecności na treningach, przedsytawiamy kilka zasad, których się będziemy trzymać, a które finalnie też zostaną zapisane w regulaminie. Prosimy o zapoznanie się z poniższymi punktami.
1. Usprawiedliwieniu nieobecności dziecka na treningu, a co za tym idzie – zaliczeniu takiego treningu do grona „odbytych” – podlegają jedynie nieobecności wynikające z choroby lub kontuzji (poświadczone zwolnieniem lekarskim) lub szczególnych sytuacji losowych (śmierć bliskiej osoby, kataklizmy pogodowe, wypadki drogowe).
a). w przypadku choroby lub kontuzji zaświadczenie od lekarza należy dostarczyć do trenera po zakończeniu leczenia.
b). w przypadku zdarzeń losowych, należy na piśmie u trenera złożyć wniosek o usprawiedliwienie z uzasadnieniem i załącznikami (np. ksero oświadczenia dot. wypadku drogowego). Wnioski te będą rozpatrywane przez Kapitułę konkursu przed procedurą obliczania liczby punktów (i obecności). W przypadku uznania danego wniosku za bezzasadny, nie przysługuje prawo do odwołania się. W procedurze rozpatrywania wspomnianych wniosków Kapituła może poprosić o dodatkowe dokumenty/wyjaśnienia i inne potwierdzenia danego zdarzenia.
2. Do ogólnej liczby treningów na koniec danego miesiąca nie wlicza się meczów ligowych, wycieczek, obozów, pikników i wydarzeń dodatkowych inne niż treningi. W przypadku organizacji meczu sparingowego podczas treningu (na który mają przyjść wszyscy zawodnicy) taka jednostka jest traktowana jako trening i jest wliczana do frekwencji. Nie wlicza się do ogólnej liczby także treningów organizowanych w czasie wakacji i ferii. Wtedy też obecność nie jest i brana pod uwagę (to zdanie dotyczy kolejnych edycji konkursu).
3. W przypadku spóźnienia na trening, jako zaliczony uważa się trening, na który zawodnik spóźnił się nie więcej niż 15 minut (liczy się moment gotowości do zajęć w stroju sportowym). W przypadku zwolnienia zawodnika w końcowej fazie treningu przez rodzica, za odbyty trening uważa się taki, w którym zawodnik zwolniony został nie wcześniej niż 15 minut przed końcem zajęć.
4. Jeżeli, mimo zaplanowania treningu na konkretny dzień i godzinę, tenże trening nie odbędzie się z przyczyn losowych (niesprzyjająca aura, zły stan lub niedostępność boiska/sali, wypadek losowy trenera), to nie jest on brany pod uwagę przy podliczaniu ogólnej liczby treningów (wówczas nie ma znaczenia, czy ktoś zdążył już przyjść na takie zajęcia czy nie).
5. Dla pełnej przejrzystości odbytej liczby treningów przez poszczególnych wychowanków, do publicznej informacji na stronie internetowej Szkoły Piłkarskiej podana zostanie liczba treningów odbytych w danym miesiącu. Zestawienie takie publikowane będzie najpewniej co dwa miesiące.
W razie pytań pozstajemy do dyspozycji pod adresem kontakt@gorniklibiaz.pl