Walne Zgromadzenie za nami
2011-03-02
Walne Zgromadzenie za nami

W dniu 2 marca w Libiąskim Centrum Kultury odbyło się Walne Zgromadzenie Członków naszej Szkoły. Podczas zebrania przedstawione zostało sprawozdanie z działalności w roku 2010, po którym jednogłośnie przegłosowano udzielenie absolutorium dla Zarządu Szkoły. Warto w tym miejscu odnotować, że Szkoła zamknęła ubiegły rok na plusie. Podjęto także uchwały o kształcie regulaminu Walnego Zgromadzenia i regulaminu pracy komisji rewizyjnej. Zarząd zaprezentował również plan działalności na rok 2011, który dla Szkoły będzie jeszcze większym wyzwaniem: liczba wychowanków po kolejnym noborze przekroczy bowiem 100 osób. Niektóre grupy wiekowe w bieżącym roku rozpoczną już swój udział w rozgrywkach ligowych, inne dalej będą uczestniczyć w blisko 30 turniejach piłkarskich - tych wyjazdowych oraz pięciu zaplanowanych do zorganizowania w Libiążu. Do tych planów dochodzi sierpniowy wyjazd na obóz sportowy do Kościeliska dla około 40 wychowanków, wyjazd na mecz Ekstraklasy, spotkania z gwiazdami sportu oraz kolejne inwestycje - zarówno w sprzęt sportowy (planujemy zakupić kolejny komplet bramek, dresów, strojów i przyrządów treningowych), jak i w szatnie na stadionie, gdzie najprawdopodobniej uda nam się pozyskać kojene pomieszczenie na ten cel. W parze za tymi przedsięwzięciami pójdzie też staranie się o zewnętrzne środki pomocowe - zarówno te od sponsorów jak i te wnioskowane (dotacje z Urzędu Miejskiego, Unii Europejskiej i programów krajowych). Jeszcze w marcu rozstrzygnięte zostaną dwa konkursy, w ramach których staramy się o dofinansowanie działalności: pierwszy z Lokalnej Grupy Działania, a drugi z programu Danone "Podziel się posiłkiem", gdzie ubiegamy się o dofinansowanie 5000 podwieczorków regeneracyjnych dla naszych wychowanków. Ambitne plany Zarządu Szkoły mają oczywiście swoje odzwierciedlenie w budżecie, który wg szacunków wzrośnie z 59.000 zł (w roku 2010) do 100.000 zł w roku bieżącym. Jesteśmy jednak przekonani, że uda się go zrealizować i zamknąć kolejny rok tak efektywnie jak ubiegły.