2010-06-08
W "czwórce" na Turnieju w Chorzowie

Czwarte miejsce zajęli wychowankowie naszej Szkoły - podopieczni trenera Huberta Szumniaka z roczników 2000 i 2001 - w turnieju piłki nożnej imienia Gerarda Cieślika w Chorzowie. W dniu 6-go czerwca na starcie zawodów stanęło 10 drużyn podzielonych na dwie grupy. Nasi reprezentanci w rozgrywkach grupowych pokonali Gwiazdę Ruda Śląska 2:1, UKS Ruch Chorzów II 3:0 i MKS Zaborze 3:1, natomiast ulegli drużynie UKS Ruch Chorzów III 0:2. W efekcie z drugiego miejsca w grupie awansowali do najlepszej "czwórki" turieju. W półfinale ulegli jednak po bardzo zaciętym meczu drużynie UKS Ruch Chorzów I 3:2, przegrali także w meczu o trzecie miejsce z Polonią Bytom 2:0. Zawody wygrała ekipa UKS Ruch Chorzów I przed UKS Ruch Chorzów III. Warto odnotować, że najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został nasz reprezentant Patryk Plewka.

Końcowa kolejność w turnieju:
1. UKS Ruch Chorzów I
2. UKS Ruch Chorzów II