ZWYCIĘSTWO JEST KONSEKWENCJĄ
Aktualności
Logo
Warsztaty dla trenerów w Libiążu zakończone sukcesem (relacja + foto)
2019-02-18
Warsztaty dla trenerów w Libiążu zakończone sukcesem (relacja + foto)

W sobotę 16 lutego zorganizowaliśmy drugą w naszej historii konferencję (warsztaty), które przynieść nam miały zastrzyk wiedzy i motywacji. Szkolenie zakończyło się pełnym sukcesem, a wszyscy uczestnicy po 7-godzinnej rozmowie o piłce wyszli z sali z dużą dozą satysfakcji i merytorycznych zasobów. Oto szczegóły... .

 

Pomysł na organizację tego typu wydarzeń pojawił się już ponad rok temu, gdyż sami jako szkoła piłkarska i trenerzy widzimy potrzebę ciągłego doskonalenia się. Nasi trenerzy często uczestniczą w różnego rodzaju kursokonferencjach i szkoleniach, ale skoro zatrudniamy ich już aż 15, to dlaczego by nie zacząć organizować takich szkoleń u nas w Libiążu. 

Tym razem do współpracy zaprosiliśmy sąsiadów z AP 21 Chrzanów i wspólnie podjęliśmy się przygotowania wartościowych warsztatów, na które zaprosiliśmy nie tylko swoich trenerów, ale także wszystkich innych chętnych. W efekcie na sali audio-wizualnej w LCK zgromadziło się 30 słuchaczy (nawet trenerzy z odległego Brzeska), którzy wysłuchali trzech wystąpień. 

Najpierw porozowialiśmy o relacji na linii Akadamia (Trener) - Rodzic, a moderatorem był Trener i Prezes naszej Szkoły Dawid Chylaszek. 

W drugiej części pod przewodnictwem Psycholog Sportu Zuzy Wałach-Biśta zagłębiliśmy się w temat treningu mentalnego dla dzieci i młodzieży. Trenerzy dowiedzieli się nie tylko jak z takiego treningu korzystać, ale także poznali konkretne narzędzia i ćwiczenia (sami także aktywnie uczestniczyli w pokazie).

Trzecia, najdłuższa część dotyczyła Rozumienia Gry i była poprowadzona przez Łukasza Targiela z grupy Deductor. Było to mocne zagłębienie się w sferę konkrentych zachowań boiskowych i metod ich wypracowania poprzez środki treningowe. 

 

Wszycy uczestniczy podkreślali, że warsztaty były bardzo merytoryczne i przydatne, co tylko utwierdza nas w przekonaniu, że warto inwestować w swój rozwój. W związku z tym już teraz zaczynamy myślenie i planowanie kolejnej edycji takich rozwojowych spotkań - z kolejnymi uznanymi prelegentami. Będziemy do Libiąża zapraszać cyklicznie. Dzielimy się wiedzą dla dobra naszych/waszych dzieci. 


Kilka zdjęć z warsztatów dostępnych jest w naszej GALERII

 

Za wsparcie w organizacji konferencji serdeczne podziękowania dla:

- Libiąskiego Centrum Kultury  (strona www)

- Restauracji "Nata" w Libiążu  (strona www)

 

Dziękujemy bardzo także wszystkim prelegentom i uczestnikom szkolenia i zapraszamy ponownie do Libiąża.