ZWYCIĘSTWO JEST KONSEKWENCJĄ
Aktualności
Logo
W Nowy Rok z przytupem i kolejnymi zmianami na lepsze! (KONIECZNIE PRZECZYTAJ)
2018-12-31
W Nowy Rok z przytupem i kolejnymi zmianami na lepsze! (KONIECZNIE PRZECZYTAJ)

NIe byibyśmy sobą, gdybyśmy nie myśleli cały czas o tym, co by tu poprawić i usprawnić w naszej działalności. Nie inaczej jest na przełomie 2018 i 2019, kiedy to - kontunuując naszą zaplanowaną politykę rozwoju - przeprowadzamy kolejną reformę, która dotyczy grup Orlików i Młodzików. Przeczytajcie... .

 

Od dawna naszym marzeniem i celem było dążenie do grup treningowych, złożonych z małej ilości zawdników, gdzie efektywność i komfort prowadzenia zajęć jest o niebo lepszy, niż w grupach przeładowanych. Przez ostatnie lata krok po kroku doprowadzaliśmy do podziału poczególnych, licznych grup na mniejsze, poczynając od grup najmłodszych. Dziś robimy kolejny milowy krok w tym kierunku.

Od stycznia 2019 roku zatrudniamy dwóch kolejnych trenerów - Michała Gucika i Jakuba Szlęzaka - (łącznie zatrudniamy już 15 trenerów i instruktorów!) i dzięki temu w Młodzikach oraz Orlikach dochodzimy do małych grup, w których przy podziale nie patrzymy już (tak jak wcześniej) na rok urodzenia zawodnika, a za to zwracamy uwagę na poziom nabytych na danym moment umiejętności i poziom zaangażowania. Temu m.in. służyły przeprowadzone w grudniu testy motoryczne z fotokomórkami oraz gry selekcyjne  (zobacz FOTORELACJĘ).

Efektem tych działań oraz narady trenerów i koordynatorów jest nowy podział grup w Młodzikach i Orlikach, który już teraz wprowadzony na stronę do zakładek drużynowych.


Od stycznia, jeśli chodzi o grupy, trenerów, liczebność zawodników i ligę w jakiej gra drużyna, to wygląda to następująco:


2004/2005 TRAMPKARZE - trener Adrian Szafran  (liczebność grupy: 15) - Okręgowa Liga Trampkarzy
-------------------------------

2006/2007 MŁODZIKI A - trenerzy Kamil Ozimina oraz Michał Gucik (liczebność grupy: 24 - co daje 12 zawodników na 1 trenera!)
2006/2007 MŁODZIKI A - trener Michał Grabowski (liczebność grupy: 15)
W Młodzikach nasza pierwsza drużyna grać będzie w Okręgowej Lidze Młodzików, a dwie w Lidze Chrzanowskiej (pod warunkiem, że zgodzi się Podokręg)
------------------------------

2008/2009 ORLIKI A - trenerzy Dariusz Czyszczoń oraz Jakub Szlęzak (liczebność grupy: 24 - co daje 12 zawodników na 1 trenera!)
2008/2009 ORLIKI B - trener Jarosław Sandecki (liczebność grupy: 20)
W Orlikach aż 3 nasze drużyny będą grały w Lidze Podokręgu Chrzanów.
------------------------------

2010 ŻAKI A - trener Bartłomiej Kosowski (liczebność grupy 17)
2010 ŻAKI B - trener Bartłomiej Kosowski (liczebność grupy 14)
W Żakach 2 nasze drużyny nadal będą grały w Lidze Podokręgu Chrzanów.
------------------------------

2011 SKRZATY A - trener Michał Gut (liczebność grupy 13)
2011 SKRZATY B - trener Michał Gut (liczebność grupy 15)
W Skrzatach 2 nasze drużyny nadal będą grały w Lidze Podokręgu Chrzanów.
------------------------------

2012 PRZEDSZKOLE PTYSIA A - trener Tomasz Słowik (liczebność grupy 20)
2013 PRZEDSZKOLE PTYSIA B - trener Tomasz Słowik (liczebność grupy 20)
2014/2015 PRZEDSZKOLE PTYSIA C - trenerki Joanna Gut i Agnieszka Szumniak (liczebność grupy 9)
------------------------------

BRAMKARZE - trener Zbigniew Adamski (liczebność grupy 12)
TRENING FUNCJONALNY I REHABILITACJA - Anna Serniak
-----------------------------

GRUPA TANECZNA MŁODSZA - instruktor Marta Zając (liczebność grupy 15)
GRUPA TANECZNA STARSZA - instruktor Marta Zając (liczebność grupy 7)

 

Zmiany podyktowane są po pierwsze naszą chęcią rozwoju, ale także mobilizuje nas do nich Ceertyfikacja Szkółek i Akademii, którą od tego roku wprowadza PZPN. Celujemy w złotą gwiazdkę certyfikacji, a że warunki są restrykcyjne, to musimy m.in. dostosować liczebność w grupach do wymogów. Co ciekawe, większość rygorystycznych wymogów już na dzień dzisiejszy spełniamy jako Akadamia, ale jedym z brakujących jest właśnie liczebność w grupach (PZPN wymaga grup 12-16-osobowych, zależnie od gwiazdki o jaką ubiega się Klub).

 

Co bardzo istotne, opisane powyżej zmiany zminiejszające grupy , mimo że znacząco obciążą nasz budżet w kolejnych latach, nie wiążą się póki co z żadną podwyżką opłat za zajęcia treningowe. Z pewnością do końca sezonu nic się w tej materii nie zmieni, a w połowie roku przeprowadzimy kolejną analizę, czy budżet zepnie się w związku z dodatkowymi kosztami zatrudnienia trenerów (zależne jest to od przychodów, w tym dotacji z miasta, reguralności opłacania składek oraz wsparcia sponsorskiego). 


Z istotnych nowości, chcielibyśmy także poinformować, że od tego roku, co 6 miesięcy przeprowadzać będziemy badania motryczne z fotokomórkami i będą one dla wszystkich Trampkarzy, Młodzików i Orlików OBOWIĄZKOWE. Chcemy dzięki temu zadbać o stały monitoring cech motorycznych i porównawczo je kontrolować (już w grudniowych badaniach kilku naszych wychowanków osiągnęło ponadprzeciętne, a nawet rekordowe wyniki na tle rówieśników z innych klubów!). Oprócz zbiorczego zestawienia, które trafiło do naszych trenerów - swój indywidualny wydruk wyników otrzymał każdy z zawodników (rodziców). 

 

Prosimy o zapoznanie z się z nowymi grupami oraz planami treningowymi, które zostały w Młodzikach i Orlikach nieco zmodyfikowane. Zakasamy rękawy i ciężko dalej pracujemy. Wszystko to dla naszych młodych piłkarzy!

W razie pytań pozostajemy do dyspozycjipod adresem kontakt@gorniklibiaz.pl

 

Wszystkiego NAJ NAJ w Nowym Roku!!