ZWYCIĘSTWO JEST KONSEKWENCJĄ
Aktualności
Logo
Po raz SZÓSTY przygotowujemy Świąteczne Paczki dla potrzebujących!  HARMONOGRAM ZBIÓRKI
2018-12-07
Po raz SZÓSTY przygotowujemy Świąteczne Paczki dla potrzebujących! HARMONOGRAM ZBIÓRKI

Drodzy Wychowankowie, Rodzice i Sympatycy Klubu - co roku w grudniu przychodzi taka pora w życiu naszego Klubu, że wcielamy się w rolę świętego Mikołaja i przychodzimy z pomocą dla najbardziej potrzebujących, przygotowując od serca świąteczne paczki... .

Tak będzie i w tym roku, a dokonamy tego nawet pomimo tego, że na naszym terenie nie ma żadnej rodziny zakwalifikowanej do akcji Szlachetna Paczka. Nie oznacza to jednak, że wśród nas brakuje potrzebujących, oto bowiem starannie rozglądneliśmy się wokół nas, zasięgnęliśmy języka i wytypowaliśmy rodzinę, dla której będziemy działać. Sprawimy, że nadchodzące święta Bożego Narodzenia będą dla tej rodziny wyjątkowe, oczywiście z Waszą - mamy nadzieję - pomocą.

Aranżując tego typu akcję, nie tylko chcemy czynić dobro, ale chodzi nam także o danie dobrego przykładu naszym wychowankom: że trzeba być dobrym, że trzeba być zaangażowanym i że warto się dzielić z innymi, żeby sprawiać im radość. Mamy nadzieję, że pomożecie zaktywizować Wasze dzieci :)


Poniżej znajdziecie opis wspomnianej rodziny z Libiąża, a na samym dole podsumowujemy, co konkretnie chcielibyśmy zebrać i jak konkretnie będziemy to robić.OPIS RODZINY

Pani Mariola (42 l.) samotnie wychowuje syna Jarka ( 5 l.). Pani Mariola od lutego 2018 tego roku mieszka wraz z synem wynajmowanym mieszkaniu na terenie Libiąża.

Problemy pani Marioli zaczęły się gdy związała się 6 lat temu z partnerem, który nadużywał alkoholu i znęcał się nad nią psychicznie i fizycznie. Pani Mariola z poczucia wstydu i zastraszenia nie zgłaszała problemu. Dopiero w tym roku znalazła w sobie siłę i postanowiła zacząć życie samodzielne z synem. Rodzina utrzymuje się z alimentów, zasiłków, wynagrodzenia za pracę na małą część etatu. Po odliczeniu kosztów wynajmu i opłaty za media na utrzymanie zostaje ok. 230 złotych na osobę.

Pani Mariola chciałaby jak najszybciej wrócić do pracy na pełny etat. Poczyniła już pewne starania, aby w nowym roku móc pracować w takich godzinach, kiedy syn jest w przedszkolu, żeby popołudniami mogła przebywać razem z nim. Największym marzeniem jest, aby syn dobrze się rozwijał i miał szczęśliwe dzieciństwo.Potrzeby rodziny:

· Żywność np.: herbata, kasza, cukier, kawa, makaron, olej, ryż, mąka, dżem
· Środki czyszczące np.: proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyn do płukania, płyny czyszczące, szampon
· Wyposażenie mieszkania: koc duży, pościel (160/200)
· Brakujące sprzęty: komplet garnków, żelazko, odkurzacz, kuchenka mikrofalowa
· Odzież: kurtka zimowa damska rozm. 38/40 wzrost 164, kurtka zimowa dla chłopca rozm.134, dres dla chłopca rozm. 134

Szczególne upominki na święta
Mariola - czarna torebka (typ miejski), Jarek - klocki lego


Pani Mariola to osoba skromna, podawała potrzeby rodziny, ale zaznaczyła że będzie wdzięczna za każdą okazaną pomoc. Niektóre z podanych rzeczy wcześniej miała, ale były partner jej zabrał i musi się dorabiać od nowa.

(imiona osób w powyższych opisach zostały zmienione celem zachowania anonimowości)
A teraz istotne informacje nt. zbiórki:

- Produkty zbierać będziemy w przyszłym tygodniu, od poniedziałku 10.12 do soboty 15.12 włącznie.
- Ustalimy konkretny harmonogram, kiedy dana grupa ma przynosić swoje produkty (każda grupa treningowa dostanie KONKRETNY termin/trening, na który będzie przynosić produkty)
- Produkty przekazać należy trenerowi przed lub po treningu (zgodnie z ustaleniami z trenerem)
- Po zebraniu produktów, zostaną wykonane paczki i zawieziemy je przed świętami do opisywanej rodziny

- Produkty, które zbieramy:
a). produkty spożywcze (cukier, olej, mąka itp)
b). środki czystości (mydło, szampon, pasta do zębów, proszek do prania itp)
c). pomoce szkolne (zeszyty, kredki, piórniki, bloki itp)

Można też wpłacić pieniądze, za które będziemy chcieli kupić: komplet garnków, żelazko, odkurzacz, kuchenka mikrofalowa, koc duży, pościel oraz upominki świąteczne i bony spożywcze.HARMONOGRAM ZBIÓRKI DLA POSZCZEGÓLNYCH GRUP TRENINGOWYCH (dary przynosimy tego konkretnego dnia):

Trampkarze - Trening 14 grudnia
Młodziki A - Gry selekcyjne 15 grudnia
Młodziki B - Gry selekcyjne 15 grudnia
Młodziki C -  Gry selekcyjne 15 grudnia
Orliki A - Trening 12 grudnia
Orliki B - Trening 12 grudnia
Żaki A1 - Trening 13 grudnia 
Żaki A2 - Trening 13 grudnia
Skrzaty A - Trening 14 grudnia
Skrzaty B - Trening 14 grudnia 
Przedszkole Ptysia A - Trening 13 grudnia
Przedszkole Ptysia B - Trening 13 grudnia
Przedszkole Ptysia Eklerki - Trening 12 grudniaW razie pytań dotyczących akcji, prosimy o kontakt z koordynatorem zbiórki - Katarzyna Szczelina tel. 509 632 082 oraz z biurem klubu kontakt@gorniklibiaz.pl