ZWYCIĘSTWO JEST KONSEKWENCJĄ
Aktualności
Logo
Testy z fotokomórkami rozpoczną naszą zimową rewolucję (KONIECZNIE PRZECZYTAJ)
2018-11-22
Testy z fotokomórkami rozpoczną naszą zimową rewolucję (KONIECZNIE PRZECZYTAJ)

Rewolucja, a może bardziej ewolucja - to słowo pasuje do naszych ambitnych planów, które od pewnego czasu wdrażamy w naszym pionie szkoleniowym. Wszystko to, aby szkolic jeszcze sprawniej, jeszcze bardziej efektywnie, w małych grupach i odpowiednim monitoringiem postępów. Oto co nas czeka w najbliższym czasie... .

 

ZACZNIEMY OD CYKLICZNYCH TESTÓW SPRAWNOŚCIOWYCH

W dniu 1 grudnia (sobota) od g. 8:30 pod balonem odbędą się specjalistyczne testy dla zawodników z roczników 2004-2009, wykonywane m.in. z wykorzystaniem fotokomórki.

Obejmować będą:
- zwroty z piłką,
- sprinty na 5/10/30 metrów,
- pętlę z piłką i bez,
- beep test
- analizę składu ciała.


Każdy z zawodników/rodziców otrzyma szczegółowy wydruk wyników testów, a trenerzy dostaną zbiorcze zestawienie, które wykorzystamy przy selekcji grup w Młodzikach i Orlikach (więcej o tym w kolejnym akapicie). Koszt testów to 20 zł od osoby. Rekomendujemy udział wszystkich zawodników z podanego przedziału wiekowego, gdyż takie testy będziemy robić regularnie 1 lub 2 razy w roku.
Zapisów na testy grudniowe dokonuje trener prowadzący, prosimy o zgłaszanie się do końca listopada u trenera. W dniu testów 1.12 zbiórka zawodników w stroju treningowym na orliku pod balonem o godz. 8:30, wówczas przekazujemy płatność 20 zł na miejscu.

Trenerzy odpowiedzialni za realizację testów w dniu 1.12 to: Kamil Ozimina, Dariusz Czyszczoń, Michał Grabowski.  

 

DRUGIM ETAPEM BĘDĄ GRY SELEKCYJNE DLA MŁODZIKÓW ORAZ ORLIKÓW


Tydzień po testach na fotokomórkach, także w sobotę pod balonem (8 grudnia) od g. 8:30 do 11:30 w grach selekcyjnych wezmą udział wszyscy nasi Młodzicy z grup A, B i C. Gry selekcyjne w połączeniu z wynikami testów będą podstawą do wyboru nowych grup Młodzików, które funkcjonować będą od stycznia 2019. Nasz sztab trenerski weźmie pod lupę wszystkich zawodników i dokona wyboru pod kątem kolejnej rundy rozgrywkowej (decydujące będą predyspozycje i stopień zaawansowania, a nie data urodzenia). 

Jedno jest pewne: 
Młodziki od nowego roku pracować będą pod okiem 3 trenerów, czyli w dalszym ciągu w bardzo małych grupach 12-14 osób na jednego trenera. 

Podobne gry selekcyjne będziemy chcieli przeprowadzić niebawem w Orlikach (grupy 2008 i 2009), gdzie też odchodzimy już od podziału grup ze względu na rok urodzenia. W grudniu grupy te zostaną ponownie poddane obserwacji (testy + gry selekcyjne) i podzielone na nowo - jednak tym razem decydujące będą predyspozycje i stopień zaawansowania, a nie data urodzenia. Zakładamy, że z grupami Orlików także będzie na codzień pracować 3 trenerów. 


Co więcej, nowy rok jest dla nas o tyle przełomowy, że od tego momentu postawimy na ścisłą specjalizację trenerów w danej kategorii. Od teraz nasi trenerzy pracować i doskonalić się będą w danej kategorii: dzieci poczatkujących, Skrzatów/Żaków, Orlików, Młodzików, Trampkarzy.

 

 

EFEKTEM TYCH DZIAŁAŃ BĘDĄ STARANIA O CERTYFIKACJĘ NASZEJ SZKOŁY PIŁKARSKIEJ PRZEZ PZPN

Być może słyszeliście, że od nowego roku wszystkie Akademie i Szkółki w kraju będą się mogły starać o certyfikację złotą, srebrną lub brązową gwiazdką nadaną przez Polski Związek Piłki Nożnej. Aby spełnić te wymogi, trzeba spełnić szereg wymagających warunków (infrastruktura, wykształcenie trenerów, plan pracy, liczebność grup, sprzęt itp.). Dobra inormacja dla nas jest taka, że nasza Szkoła spełnia już dziś większość tych warunków nawet dla najwyższej złotej gwiazdki!! Możemy więc dziś śmiało zapewnić, że ambitnie będziemy starać się o certyfikację z najwyższej półki, czyli złotą gwiazdką. Szczególnie wymagające będzie dla nas ograniczenie liczebności w grupach, co już od pewnego czasu sukcesywnie wprowadzamy. To dla nas najbardziej kosztowna część operacji, niemniej robimy wszystko, aby się nam to spięło. 

 

A NA DESER NARZĘDZIE SCOUTINGOWE I MONITORING POSTĘPÓW

To nie wszystko - trwają bowiem prace naszych informatyków nad autorskim projektem rozbudowanego systemu do zarządzania bazą zawodników w naszej Szkole Piłkarskiej. Od nowego roku pozowoli nam to na wiele nowych rzeczy z korzyścią dla trenerów, koordynatorów szkolenia, ale także rodziców. O szczegółach powiemy podczas prezentacji narzędzia online, ale dziś możemy zasygnalizować m.in. że od nowego roku nasi trenerzy w tej bazie danych wprowadzać będą nie tylko wyniki testów motorycznych, ale także dokononywać okresowej oceny poszczególnych wychowanków pod kątem aktualnych umiejętności, predyspocyzji, oceny podejścia do zajęć, mentalności itp. Wszystko to, żeby jeszcze lepiej szkolić i monitorowac.

 

 

Jak widzicie, nie zapadamy w sen zimowy - rękawy w górze i zasuwamy - dla dobra Waszych/naszych dzieci ... . 

 

P.S. Grupy od rocznika 2009 do 2004 - już teraz zapisujcie się na testy u Waszych trenerów. Przypominamy - testy na orliku pod balonem już w dniu 1.12 od g. 8:30.